Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Tyler Bates

Tyler Bates
Datum narození: 22.02.1977
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA

Životopis:

Vliv kytar a elektroniky na jeho tvorbu se váže už na jeho mladá léta, kdy mu matka s oblibou pouštěla skladby Franka Zappy. V deseti letech pak objevil, skrze svého bratrance, Led Zeppelin a Kiss a upustil od hry na saxofon aby se mohl plně věnovat elektrické kytaře. Hudba ho tak nadchla, že ve 13 letech si vytvořil pomocí daisy-chain propojení několika kazeťáků, menší nahrávací studio, aby mohl nahrávat více trakové skladby a umocňovat hudbu zrychlováním nebo zpožďováním pásek.

V 19 letech si naplno užíval úspěch se svými chicagskými kapelami, ale ozvala se jeho láska k Hair a Jesus Christ Superstar a vydal se do LA bez jakýkoliv zkušeností natočit své první OST. To ho přivedlo k tvorbě hudby k béčkovým bijákům zatímco se stihl věnovat i své kapele Pet. Největší úspěchy s Pet přišly po premiéře VRÁNY: MĚSTO ANDĚLŮ, kde jim zazněla píseň Lil´ Boots a poté začaly tour s Blink 182 nebo Limp Bizkit. Na konci 1997 se Tyler rozhodl věnovat vlastní tvorbě filmové hudby a kapelu opustil.

Tylerova hudba se zalíbila Stephenu Kay, se kterým spolupracoval na několika jeho filmech včetně jeho katalyzátoru - hudbě v GET CARTER. Po seznámeni se Zackem Snyderem mu složil hudbu k ÚSVITU MRTVÝCH, STRÁŽCŮM a v těchto dnech k SUCKER PUNCH.

Tyler Bates se drží pořád v rovině B filmů, kterým jeho elektronický říz sluší, a když se to připočte k seriálu CALIFORNICATION, ke kterému také skláda hudbu, není se vůbec za stydět.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku