Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Trevor Rabin

Trevor Rabin
Datum narození: 13.01.1954
Místo narození: Johannesburg, Jihoafrická republika

Životopis:

Hudebník, skladatel, producent Trevor Charles Rabin se narodil 13. ledna 1954 v Johannesburgu, Jihoafrické republice. Je synem prominentního právníka Godfreye Rabina, uznávaného houslisty a matky známé herečky a znamenité klavíristky. Trevor začal rozvíjet svůj vrozený talent hrou na klavír od šesti let, od dvanácti přidal lekce hry na kytaru. O rok později se připojil ke kapele bratra Dereka a vyzkoušel si místní koncertování. Brzy založil vlastní kapelu Conglomeration a sklízel první vavříny. Od 17 let byl vyhledávaným kytaristou a začal experimentovat s produkční činností. Po absolvování vojenské služby založil s bývalými kolegy novou kapelu s názvem Rabbitt. Kapela byla přijata s obrovským nadšením fanoušky i kritiky, vydala své první album a získala jihoafrický ekvivalent ceny Grammy. Trevorovi začal být africký svět apartheidu malý, a proto se v roce 1978 přestěhoval do Londýna a vydal své první sólové album Trevor Rabin.

V roce 1982 přišla nabídka z Los Angeles a Trevor se stal novým kytaristou v reformované progresívní kapele Yes, která ohlásila velký comeback s albem 90125, nejprodávanějším v jejich kariéře. V kapele působil do roku 1994, natočil několik sólových alb, po odchodu se soustředil na tvorbu filmové hudby. V této sféře ihned zaznamenal úspěch, vytvořil hudbu k mnoha filmovým trhákům, mj. podtrhnul výkony hvězd jako Will Smith, Nicolas Cage, Samuel L. Jackson, Denzel Washington. Partnerství s producentem Jerrym Bruckheimerem přineslo zisk na tržbách v hodnotě $2.4 miliard.

Jeho hudba zněla také na Americkém basketbalu, na basketbalových hrách, song Remember The Titans provázel televizní vysílání Olympijských her. Spolupracoval s hudebními megahvězdami, mj. s Michaelem Jacksonem, Sealem, Tinou Turner, Bobem Dylanem. Získal řadu ocenění, včetně jedenácti cen BMI film, TV Awards, Grammy a Ceny za celoživotní dílo na filmovém festivalu v Temeculu. Jeho tvorba má velký význam v oblasti ochrany lidských práv a podpory charity.

Komponista žije od roku 1979 s manželkou Shelley, jejich syn Ryan bubeník a zpěvák pokračuje v rodinné tradici. Během let se Trevor stal jedním z nejvyhledávanějších filmových skladatelů, filmový rejstřík zahrnuje kolem 40 filmů. Jeho hudba překračuje žánry i bariéry, všestranné schopnosti jej etablovaly mezi lídry soudobé hudby. Osobní citáty: „Miluji práci v kapele. Miluji zapojení duše při tvorbě hudby, i když mi druzí říkají, že to nemám dělat. Nemají pravdu.“ „Proces skládání hudby je pro každý film rozdílný. Všechny mají vlastní charakter a zcela jiný život. Neexistuje žádný vzorec, pokaždé je to nová věc.“
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku