Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Stanley Myers

Stanley Myers
Datum narození: 09.11.1993
Místo narození: Anglie, Velká Británie

Životopis:

Stanley Myers sa narodil v Birminghame a ako teenager chodil do školy Kráľa Edwarda v Edgbastone. Začínal ako skladateľ hudby pre televíziu. Z tohto obdobia je najznámejšia jeho hudba k televíznemu seriálu Doctor Who (1964). Z jeho tvorby pre filmy sú najznámejšie tituly House of Whipcord, Frightmare a House of Mortal Sin režiséra Petra Walkera. Jeho najznámejšia skladba je "Cavatina" (1970), ktorá zaznela vo filme Lovec jeleňov (1978).

Počas osemdesiatych rokov Myers často pracoval s režisérom Stephenom Frearsom. Jeho hudba pre Prick Up Your Ears (1987) získala cenu za "Najlepší umelecký prínos" na filmovom festivale v Cannes. V tej dobe si vzal pod krídla vtedy mladého Hansa Zimmera, s ktorým skladal viacero soundtrackov v druhej polovici osemdesiatych rokov. Na sklonku života získal ďalšiu cenu – Ivora Novella za jeho soundtrack k snímke The Witches z roku 1991.

Zomrel na rakovinu dňa 9.11.1993 vo veku 60 rokov.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku