Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Robert Rodriguez

Robert Rodriguez
Datum narození: 20.06.1968
Místo narození: San Antonio, Texas, USA

Životopis:

Robert Rodriguez se narodil a vyrůstal v Texasu. Už jako dítě ho fascinovala práce s otcovou kamerou a společně se svoji rozsáhlou sourozeneckou základnou natočil řadu krátkých snímků, většinou komedií. Roberta kromě filmu fascinovala i animace.Vystudoval střední St.Anthony školu a následně i St.Anthony Univerzitu v Texaském Austinu. Po vystudování se krátce podrobil lekářským výzkumům, kde testoval řadu antibiotik. Za svůj honorář 7000 dolarů natočil svůj první snímek - EL MARIACHI, který se nejen uchytil v Mexické video distribuci, ale všimli si ho i lidé z Columbia Pictures, kteří dali Robertovi 7 M USD na natočení jeho akční bomby DESPERADO.

Následně pak natočil snímky jako OD SOUMRAKU DO ÚSVITU nebo FAKULTA a zapsal se do vlny nezávislých amerických filmařů. Robert je velmi skromný režisér a sám se podivuje nad tím, jak většina režisérů a producentů zbytečně utrácí peníze.Své filmy totiž točí za minimální náklady a navíc si je sám stříhá v garáži svého domu v Texasu. Je ženatý s Elizabeth Avellan - už od roku 1990 a má tři děti: syny Valentina, Maximilliana a Antonia! Jeho snímek EL MARIACHI dostal cenu poroty na Sundance Film Festivalu v roce 1993!
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku