Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Peter Gabriel

Peter Gabriel
Datum narození: 13.02.1950
Místo narození: Woking, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Peter Brian Gabriel je zpěvák, muzikant a skladatel, který se narodil v městě Chobham v hrabství Surrey v Anglii. Jeho matka, která pocházela z hudební rodiny, jej už od raného dětství učila hrát na klarinet. Navštěvoval soukromou školu Cable House ve Wokingu, poté St. Andrews Prep School v Horsellu a od roku 1963 Charterhouse School v Godalnigu.

V roce 1967 zakládá se čtyřmi spolužáky z Charterhouse School progresivní rockovou skupinu Genesis, ve které se ujal role flétnisty a zpěváka. Skupina v roce 1969 vydává své první, popově experimentální album "From Genesis to Revelations". Během dalších pěti let následují alba "Trespass", "Nursery Crime", "Foxtrot", "Selling England by the Pound" a především konceptuální dvojalbum "The Lamb Lies Down on Broadway" z roku 1974, jehož texty má na svědomí převážně Gabriel. Kapela se v těchto letech mění na ikonu progresivního rocku, jejíž koncerty připomínají divadelní představení se scénami, pyrotechnikou a extravagantními kostýmy. Po vydání desky "The Lamb Lies Down on Broadway" dochází Gabriel k rozhodnutí opustit kapelu. Tu však oficiálně opouští až po ukončení turné k aktuální desce, osm měsíců poté, co své rozhodnutí sděluje ostatním členům Genesis. Zlomový bod nastává po obtížích v těhotenství Gabrielovy manželky Jill a porodu jejich prvního dítěte Anny, kdy se rozhoduje zůstat s ženou a dcerou, raději než nahrávat a koncertovat.

Svůj první sólový počin vydává Gabriel v roce 1977 a slaví úspěch se singlem "Solsbury Hill", autobiografickou písní vyjadřující jeho pocity při odchodu z Genesis. Gabriel odmítá pojmenovat svá první čtyři alba, která tak vychází pod jednoduchým označením "Peter Gabriel" a která se liší uměleckým ztvárněním. Na tyto alba se často odkazuje jako na "Car", "Scratch", "Melt" a "Security". V roce 1985 vychází jeho první soundtrack k filmu Alana Parkera KŘÍDLA. Rok na to slaví největší úspěch své sólové kariéry s albem "So", jehož písně jsou doprovázeny videoklipy pronikajícími do nových vod speciálních efektů a animací. Následuje album "Passion", soundtrack k filmu Martina Scorseseho POSLEDNÍ POKUŠENÍ KRISTA, za které je nominován na Zlatý Glóbus a získává své první ocenění Grammy. Další dvě pak získává za videoklipy z alba "Us" z roku 1992, následované koncertním záznamem SECRET WORLD LIVE, za které obdrží v pořadí již čtvrté Grammy.

Po pěti letech, kdy nevydal žádnou novou hudbu, se Gabriel objevuje s projektem "OVO", soundtrackem k představení MILLENIUM DOME SHOW v Londýně v roce 2000. Dva roky poté vydává hudbu k australskému filmu RABBIT-PROOF FENCE a také studiové album "Up", se kterým zavítá v květnu 2004 poprvé i do ČR a které je následováno dvěma koncertními DVD, GROWING UP LIVE a STILL GROWING UP: LIVE & UNWRAPPED. V roce 2008 se Gabriel podílí společně s Thomasem Newmanem na hudbě k filmu VALL-I, za závěrečnou píseň "Down to Earth" získává cenu Grammy a je nominován na Zlatý Glóbus a Oscara. Jeho zatím poslední album "Scratch My Back" z roku 2010 je složeno z orchestrálních předělávek písní od interpretů jako například Radiohead, Paul Simon, David Bowie nebo Arcade Fire. Po vydání alba pracuje na orchestrálních verzích svých písní a vyráží na turné NEW BLOOD LIVE. Na říjen 2011 je naplánované vydání koncertního záznamu z Londýna, mimo jiné i ve 3D, ve kterém bylo natáčeno.

Peter Gabriel se mimo hudby angažuje také v humanitárních aktivitách, např. v asociaci s Amnesty International nebo s nevládní organizací Nelsona Mandely The Elders, je podruhé ženatý a z každého manželství má dvě děti.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku