Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mychael Danna

Mychael Danna
Datum narození: 20.09.1958
Místo narození: Winnipeg, Manitoba, Kanada

Životopis:

Mychael Danna je ve světě filmové hudby známým průkopníkem kombinace ne-Západních zvuků hudby s orchestrálními a elektronickými prvky. Danna skládá filmovou hudbu od roku 1987, kdy se představil hudbou k filmu Atoma Egoyana Family Viewing. Ve své rodné Kanadě získal pět cen Genie, zatím poslední za hudbu k filmu Voda režisérky Deepy Mehty, který byl nominován na cenu Akademie za nejlepší cizojazyčný film. Další ceny Genie získal Danna za hudbu k filmům Atoma Egoyana Ararat, Feliciina cesta, Sladké zítřky a Exotica. PÍ A JEHO ŽIVOT znamená třetí spolupráci Mychaela Danny s Angem Lee - předtím složil originální hudbu pro Leeho Ledovou bouři a Jízdu s ďáblem.

Danna pravidelně spolupracuje se známými filmaři, mezi které patří například Bennett Miller, pro kterého Danna složil hudbu k filmu Moneyball, na Oscara několikrát nominovaném filmu, ve kterém zazářil Brad Pitt a k oscarovému dramatu Capote s Philipem Seymourem Hoffmanem. S Terrym Gilliamem spolupracoval Danna na snímcích Imaginárium Dr. Parnases a Krajina přílivu. Pro Mirou Nair složil Danna hudbu k filmům Jarmark marnosti, Bouřlivá svatba a Kámasútra a s Billym Rayem spolupracoval na filmech Osudové selhání a Jak nezískat Pulitzera.

Filmová hudba Mychaela Danny zahrnuje také oscarový hit Malá Miss Sunshine, za kterou získal nominaci na Grammy za nejlepší soundtrack; romantickou komedii Marca Webba 500 dní se Summer; romantické drama Roberta Schwentke Zakletý v čase; Oscarem ověnčený film Jamese Mangolda Narušení s Winonou Ryder a Angelinou Jolie; hudbu k thrilleru Neila LaBute Dům na špatné adrese; animovaný film Divoké vlny; Okamžik zlomu Gregoryho Hoblita s Anthonym Hopkinsem a Ryanem Goslingem v hlavních rolích; na Oscara nominovaný film Istvana Szaboa Božská Julie s Annette Bening v hlavní roli; režijní debut Denzela Washingtona Příběh Antwona Fishera; Srdce v Atlantidě Scotta Hickse; a 8MM Joela Schumachera.

Danna byl společně se svým bratrem, skladatelem Jeffem Dannou, nominován na cenu Emmy za ústřední melodii k TV seriálu Camelot ve které hrál Joseph Fiennes.

Danna studoval hudební kompozici na univerzitě v Torontu, kde získal v roce 1985 stipendium Glenn Gould Composition. Poté působil jako skladatel v torontském McLaughlinově planetáriu.

Pro film PÍ A JEHO ŽIVOT napsal Danna hudbu a zároveň je spoluautorem původní písně „Píova ukolébavka", kterou napsal společně se zpěvačkou a hudební skladatelkou Bombay Jayashri, která píseň nahrála ve své rodné tamilštině. Film dovolil při psaní a natáčení hudby autorovi čerpat z mnoha částí jeho hudebního vzdělání – kostelních sborů, klavíru, indické hudby, elektronické hudby. Při svém pobytu v Indii Danna spolupracoval s Jayashri a dalšími uznávanými indickými hudebníky a do jejich hudby zahrnul důležité západní vlivy, jakými jsou akordeon a mandolína nebo celý studiový orchestr z Los Angeles.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku