Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Mark Mancina

Mark Mancina
Datum narození: 09.03.1957
Místo narození: Santa Monica, Kalifornie, USA

Životopis:

Mark Alan Mancina je americký hudební skladatel a producent narozený 9. března 1957 v Santa Monice, USA. Hudební vzdělání započal od raného věku se zaměřením na klasickou kytaru, klavír a kompozici. Pravidelně vystupuje hraním na hudebních nástrojích z osobní sbírky, kterými tvoří jedinečné zvuky. Výčet jeho hudební tvorby obsahuje všechny možné žánry od dramatu, akční, komedie, napětí až po období epiky.

K akčním žánrům, kde je zdařilým výsledkem společné dílo režie a hudby, patří právem nesmrtelné klasiky ve hvězdném obsazení jako NEBEZPEČNÁ RYCHLOST (1994), z roku 1995 - VLAK PLNÝ PENĚZ, NÁJEMNÍ VRAZI, MIZEROVÉ, nebo CON AIR (1997), TRAINING DAY (2001) a ODSTŘELOVAČ (2007), které navíc nesou punc inovátorství v oblasti hudebních prvků. Jeho hudba dále provází MYŠLENKY ZLOČINCE (2005), seriál vysílaný televizí CBS v hlavním vysílacím čase. V příběhu o hudebním zázraku Augustu Rushovi, hledajícím své rodiče, vrcholí Manciniho koncert v Central parku Rapsodií č. 1 C dur ve filmu MELODIE MÉHO SRDCE (2007). Podílel se mj. i na skládání nového loga pro zábavní společnost Walt Disney Pictures. Hudba k filmům MIZEROVÉ (1995), TWISTER (1996), MOLL FLANDERSOVÁ (1996) a TARZAN (1999), poslední ve spolupráci s Philem Collinsem, patří k jeho favoritům.

Na svůj seznam úspěchů si skladatel může přičíst i nominaci na cenu Tony Award 1997, za výraznou hudební atmosféru v muzikálu LVÍ KRÁL (režie Julie Taymor) uváděném na broadwayské scéně. Multiplatinových alb s písněmi z muzikálu se prodalo víc jak milión kopií po celém světě. Mancina je dále nositelem tří cen Grammy, ceny American Music Award a Britain's Ivor Novello Award. Podílel se na tvorbě mnoha televizních reklam. Nadále rozšiřuje svůj repertoár a kolekci nástrojů z různých koutů světa. Studio má v Santa Monice. Od roku 1999 je ženatý s Jill Meyer.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku