Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Lalo Schifrin

Lalo Schifrin
Datum narození: 12.06.1932
Místo narození: Buenos Aires, Argentina

Životopis:

Lalo Schifrin se narodil v roce 1932 v Buenos Aires v Argentině. Od nejútlejšího dětství byl fascinován jazzem a filmem. Po otci Luisi Schifrinovi, který byl uznávaným koncertním virtuosem, zdědil hudební nadání a brzy se věnoval klavírní výuce pod vedením mistra Enriqua Barenboima. Jeho zájem o jazz stále rostl, to mu však nebránilo v úspěšném studiu sociologie a práv. Ve dvaceti letech odjel z Argentiny do Paříže, aby získal vzdělání na konzervatoři. Po návratu zkomponoval hudbu ke dvěma filmům, hned za druhý z nich (EL JEFE - 1957) získal své první ocenění, po němž v jeho závratné kariéře následovala řada dalších.

Lalo Schifrin začal s Hollywoodem naplno spolupracovat v 60. letech. Filmoví fanoušci si ho pamatují především díky jeho hudebnímu doprovodu k snímkům těch největších režisérů Hollywoodu, takových jako Don Siegel, John Sturges, Sam Peckinpah či Clint Eastwood. Mnoho filmových skladeb Schifrina stále zůstává nerozlučně spjato s filmy a seriály, pro které byly složeny. Populární seriál MISSION: IMPOSSIBLE (1966) si nedovede asi nikdo představit bez jednoduchého, snadno zapamatovatelného ústředního motivu, slavné záběry Bruce Leeho a ukázky umění kung-fu ve filmu DRAK PŘICHÁZÍ (ENTER THE DRAGON - 1973) se nám okamžitě spojí s majestátní a zároveň exotikou naplněnou hudbou, která na diváka působí se stejnou silou jako obraz - mimo jiné díky prvkům jako údery bubnů dokonale ladícími s údery při souboji.

Když si vzpomeneme na ulice San Francisca, nemůžeme si nevzpomenout na jazzový hudební doprovod k drsným a realistickým snímkům jako BULLITŮV PŘÍPAD (1968) nebo DRSNÝ HARRY (1971) a jeho tři další pokračování. Nelze též nedocenit roli, jakou sehrál při dotváření celkového vyznění postavy, kterou hrál Steve McQueen ve filmu CINCINNATI KID (1965) nebo Paul Newman v roli FRAJERA LUKA (COOL HAND LUKE - 1967). Mezi další významná díla v bohaté tvorbě Lalo Schifrina patří melodie k filmům jako COOGANŮV TRIK (1968), KELLYHO HRDINOVÉ (1970), JOE KIDD (1972), MAGNUM FORCE (1973), OREL PŘISTÁL (1976), TELEFON (1977), NÁHLÝ ÚDER (1983), VRAŽEDNÝ VÍKEND (1983), SÁZKA NA SMRT (1988), ŘEČ PENĚZ (1997) či KŘIŽOVATKA SMRTI (1998). Schifrin také složil hudbu k televiznímu seriálu STARSKY A HUTCH (1975). Hudbě se věnuje dodnes a v roce 1997 založil své vlastní nahrávací studio Aleph Records.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku