Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Klaus Badelt

Klaus Badelt
Datum narození: 12.06.1967
Místo narození: Frankfurt, Západní Německo

Životopis:

Narodil se roku 1967 v Německu ve Frankfurtu nad Mohanem a svou kariéru začal psaním filmové hudby pro menší projekty ve své rodné zemi a především také psaním hudby k reklamním klipům. V roce 1998 jej tehdy již Oscarový skladatel filmové hudby Hans Zimmer pozval do jeho společnosti Media Ventures (dnes Remote Control productions) v Kalifornii, v níž působí dodnes.

V USA je hudebně aktivní až od roku 2001, v němž napsal společně s Hansem Zimmerem hudbu k filmu INVINCIBLE. Jeho nejznámnějšími díly jsou však STROJ ČASU (2002), za nějž byl oceněn jako objev roku, a především velký hollywoodský blockbuster PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY (2003). V roce 2008 napsal několik úseků hudby k závěrečnému ceremoniálu olympijských her v Pekingu.

Za jeho nejúspěšnější dílo je však fanoušky a kritiky považována hudba k čínskému filmu ÚPIS. Díky těmto dvěma vazbám na čínskou kulturu dostal Badelt kontrakt na napsání opery o prvním čínském císaři s premiérou v roce 2011. Klaus Badelt dnes žije v Los Angeles.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku