Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Kendži Kawai

Kendži Kawai
Datum narození: 23.04.1957
Místo narození: Šinagawa, Tokio, Japonsko

Životopis:

Kenji Kawai patří k předním japonským hudebním skladatelům. Jeho jméno bývá často asociováno s režiséry Mamoru Oshiim a Hideo Nakatou, k jejichž převážné většině snímků vytvořil hudební podklady.

Narodil se 23. dubna 1957 v tokijské Shinigawě. Studoval na hudební škole v Shobi, ale po půl roce se rozhodl školu opustit a začal skládat hudbu ve svém domácím studiu. Jeho prvotní skladby byly použity nejdříve v několika televizních reklamách, ale poté, co se setkal s hudebním režisérem Naoko Asarim, byla jeho práce doporučena režisérovi Mamoru Oshiimu, k jehož filmům jako např. GHOST IN THE SHELL (1995), AVALON (2001), INNOCENCE (2004) nebo třeba NEBEŠTÍ JEZDCI (2008) složil hudbu. Velikou pozornost si zasloužil především díky hudbě k cyberpunkovému snímku Ghost in the Shell, kde mimojiné použil i chorálové zpěvy šintoistické modlitby "Too kami emi tame" spolu s bubny taiko. Soundtrack k pokračování snímku - Innocence - mu dokonce vysloužil nominaci na Annie Award.

Složil také hudbu k hrané adaptaci japonského fenoménu DEATH NOTE (2006) i k jeho pokračování, dále k hongkongskému životopisnému snímku IP MAN (2008), rovněž tak i k pokračování IP MAN 2 (2010). Z výše uvedené spolupráce s režisérem Hideem Nakatem stojí za zmínku hororové kousky RING (1998) a RING 2 (1999).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku