Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
John Powell

John Powell
Datum narození: 18.09.1963
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Britský skladatel John Powell se narodil 18. září 1963 v Londýně. Jako dítě hrál pouze na violoncello, ale po odchodu na školu, Trinity College of Music, se jeho repertoár zvětšil. K jazzové a rockové hudbě přičichl během doby, kdy hrál v kapele the Fabulistics. Po odchodu ze školy začal skládat hudbu pro reklamy a brzy se stal asistentem skladatele Patricka Doyla při několika produkcích filmové hudby, například Much Ado About Nothing. V roce 1995 se stal spoluzakladatelem Independently Thinking Music, která se starala o hudbu pro britské a francouzské reklamy nebo nezávislé filmy.

První Powellovou významnější prací byla hudba pro film STAY LUCKY (1990). Později se v roce 1997 přestěhoval do Spojených států a prvním filmem, ke kterému tam komponoval hudbu, byla akční pecka FACE/OFF s Johnem Travoltou a Nicolasem Cagem. Dále to byli animovaní ANTZ (1998) od Dreamworks Animation. Hudbu k nim složil spolu s dalším anglickým skladatelem Harry Gregson-Williamsem. O dva roky se spolu sešli znovu při komponování CHICKEN RUN, a pak ještě u úspěšného animovaného filmu SHREK. V roce 2001 ještě složil hudbu pro filmy EVOLUTION, I AM SAM, JUST VISITING a RAT RACE.

Poté co projekt opustil skladatel Carter Burwell najali Powella, aby vytvořil hudbu pro THE BOURNE IDENTITY (2002). Pro filmy režiséra Douga Limana od té doby komponuje hudbu pravidelně. K sérii o agentovi bez paměti se vrátil u dalších dvou pokračování THE BOURNE SUPREMACY a THE BOURNE ULTIMATUM, které už režíroval Paul Greengrass. S Dougem Limanem se sešel v roce 2005 u filmu MR. AND MRS. SMITH s Bradem Pittem a Angelinou Jolie. Toho roku složil i hudbu pro animované ROBOTS.

Pro snímek UNITED 93, který pojednával o posledních hodinách jednoho historického letu, vytvořil depresivní a temnou kulisu, která šeptala jediné slovo… smrt. K veselejším kompozicím se vrátil v animovaných ICE AGE: THE MELTDOWN a HAPPY FEET, za které obdržel cenu pro nejlepší hudbu. Pracoval rovněž na finále mutantské trilogie X-MEN: THE LAST STAND. S kolegou Hansem Zimmerem se sešel u animovaného KUNG FU PANDA. Také má na svědomí hudbu pro filmy JUMPER, HANCOCK, BOLT nebo třetí díl ICE AGE: DAWN OF THE DINOSAURS.

Rok 2010 je pro Powella významným hlavně chytlavým hudebním doprovodem k HOW TO TRAIN YOUR DRAGON. Jde o šestou spolupráci se studiem Dreamworks Animation a zároveň byl za něj nominován na Oskara za nejlepší hudbu. Skvělou práci rovněž odvedl u válečné GREEN ZONE, Paula Greengrase a oddechového KNIGHT AND DAY.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku