Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
John Ottman

John Ottman
Datum narození: 06.07.1964
Místo narození: San Diego, Kalifornie, USA

Životopis:

Hudební skladatel a režisér John Ottman se narodil 6. července 1964 v San Diegu. Již v útlém věku si psal rozhlasové hry, které pak nahrával se svými kamarády na audiokazety. Založil si „filmové studio“ v garáži svých rodičů, kde pak na Super 8 natáčel amatérské alternativy filmů jako Star Trek nebo 2001: Vesmírná Odysea. Velkou pozornost věnoval při těchto svých počinech především zvuku a zvukovým efektům. Studoval režii na škole filmových umění na University of Southern California, kterou úspěšně absolvoval roku 1988. Získal zde ocenění Student Academy Award za režii kraťasu SUMMER RAIN.

Skutečnou vášeň ale nalezl v úpravách filmového zvuku a skládání filmové hudby. Rozhodl se na nějaký čas režii uložit k ledu a na plno se věnovat této své oblíbené aktivitě. V době, kdy pracoval pro marketingovou společnost Hollywood Promax, si doma založil provizorní hudební studio. V roce 1988 ho požádal Brian Singer o střih kraťasu LION‘S DAY s Ethanem Hawkem a Ottman tak učinil včetně zvuku a filmové hudby.

O šest let později zkomponoval hudbu a postaral se o střih prvního Singerova celovečerního filmu OBVYKLÍ PODEZŘELÍ (1995), který sklidil velké ovace a byla mu udělena Velká cena poroty na Sundance Film Festival. Ottman krom toho získal i cenu BAFTA za střih a Saturn Award za nejlepší hudbu. Není pochyb o tom, že tento úspěch znamenal průlom v Ottmanově kariéře.

Složil od té doby hudbu k více než třem desítkám filmů jako byly FANTASTICKÁ ČTYŘKA (2005), KISS KISS BANG BANG (2005), DŮM VOSKOVÝCH FIGURÍN (2005), FANTASTICKÁ ČTYŘKA: SILVER SURFER (2007), INVAZE (2007) nebo ORPHAN (2009). Upravil původní Carpenterův motiv z Halloweenu pro pokračování HALLOWEEN: H20 (1998).

Se Singerem zůstali blízkými přáteli a Ottman složil hudbu ke všem jeho budoucím filmům kromě prvních X-MENŮ. V té době totiž usilovně pracoval na svém prvním a prozatím posledním celovečerním režijním pokusu, hororu TEMNÁ LEGENDA 2 (2000).
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku