Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Jiří Hájek

Jiří Hájek
Datum narození: 24.10.1976
Místo narození: Třebíč, Československo

Životopis:

Český hudební skladatel pohybující se na rozmezí žánrů. Vyučil se tesařem. S hudbou začínal jako samouk na elektrickou kytaru. Působil jako zpěvák a kytarista v hard-core skupině „Oplzlé návrhy", později však přešel ke kytaře klasické, kterou vystudoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Paralelně se soukromě vzdělával ve skladbě a dirigování. Spoluzaložil a dirigoval Symfonický orchestr Prahy 8. Poté vystudoval skladbu na pražské Hamu. Je autorem celé řady komorních i orchestrálních skladeb, opery a mnoha dalších projektů.

Od začátku své profesionální skladatelské kariéry se věnuje také filmové a divadelní hudbě. Spolupracuje s režiséry, jako jsou Ivan Pokorný, Radek Bajgar, Tereza Kopáčová, Daniel Špinar, Vladimír Morávek, Martin Františák, Jan Frič a další.

V roce 2014 Jiří Hájek se jako skladatel podílel na dokumentárním cyklu ČT Pot, slzy a naděje a dále pak povídkovém cyklu Škoda lásky.
 

Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku