Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Howard Goodall

Howard Goodall
Datum narození: 26.05.1958
Místo narození: Bromley, Kent, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Howard Lindsay Goodall je britským skladatelem sborové a muzikální hudby, stejně jako hudby pro nejrůznější televizní a rozhlasové pořady. Howard má hudbu evidentně v krvi, už v osmi letech se totiž stal zpěvákem ve školním sboru na New College Oxford. Ve zdokonalování hudebního vzdělání i svých schopností pokračoval na Stowe School, kde se naučil hrát na varhany a na Lord Williams‘ School Thame, kde nejen zpíval a hrál v nejrůznějších kapelách, ale začal také hudbu sám skládat. Své hudební vzdělání zakončil na prestižní Oxfordské univerzitě, kterou v roce 1979 absolvoval dokonce s diplomem First-class (zhruba obdoba červeného diplomu v ČR).

Ve své profesionální kariéře se zabývá zejména komponováním vážné hudby. V tomto oboru se za dobu svého působení proslavil jako autor alb sborové hudby, jeho ETERNAL LIGHT: A REQUIEM se běžně hraje v kostelích a chrámech po celé Británii, stejně jako v různých koncertních síních, za což byl v roce 2009 na BRIT Awards oceněn titulem skladatelem roku. Dlouhodobě se věnuje rozvoji poznání na poli teorie hudby, stojí za dokumenty jako je Howard Goodall's Big Bangs nebo Howard Goodall's 20th Century Greats, přičemž za prvně jmenovaný byl oceněn organizací BAFTA. Je také autorem muzikálů, z nichž můžeme zmínit například THE HIRED MAN nebo TWO CITIES.

Českému divákovi (či obecně na evropském kontinentu) bude ale známý spíše svou televizní a filmovou tvorbou. Už letmým pohledem na jeho filmografii zjistíte, že převážná část jeho tvorby v této oblasti je spjatá se jménem Rowan Atkinson. S ním a Richardem Curtisem se potkal již během studií na Oxfordu, spolupráci pak zahájili nedlouho poté připravováním DIVADELNÍCH VYSTOUPENÍ ROWANA ATKINSONA. Do televize prorazili úspěšným debutem ŽÁDNÉ ZPRÁVY V DEVĚT, kde parodovali hlavní zpravodajskou relaci BBC. V 80. letech na tyto úspěchy navázali sitcomem ČERNÁ ZMIJE, který se i přes počáteční „zaškobrtnutí“ dočkal čtyř sérií o celkem 24 epizodách. Svou všestrannost pak prokázal Howard složením hudby pro scifi sitcom ČERVENÝ TRPASLÍK nebo pro zábavnou televizní soutěž QI. Spolupráce s Rowanem Atkinsonem tím ale rozhodně neskončila, ba naopak, což dokazují další společné projekty jako seriál TENKÁ MODRÁ LINIE nebo úspěšná řada skečů MR. BEAN, stejně jako následující pokusy převést v nich účinkující hlavní postavu do filmové podoby, jako je MR. BEAN: NEJVĚTŠÍ FILMOVÁ KATASTROFA nebo PRÁZDNINY PANA BEANA.

Prakticky po celý svůj život se zasazuje o co nejširší rozšíření hudební vzdělanosti nejen mezi britskou mládeží, za což si získal nejen slovní uznání. Je totiž držitelem mnoha ocenění z oblasti filmové, televizní a hudební tvorby, mj. cen EMMY, BRIT nebo BAFTA. Byl jmenován čestným doktorem v oblasti hudby a umění na univerzitách Bishop Grosseteste University, University of Leicester a University of Bolton. V roce 2011 obdržel Řád britského impéria třetí třídy za celoživotní služby v oblasti hudebního vzdělávání. Může tak užívat titul Komandér Řádu britského impéria se zkratkou CBE za jménem.

Je ženatý s agentkou v oblasti klasické hudby, Val Fancourtovou. Ocenění: 2009: Into the Storm - PRIMETIME EMMY Award Outstanding Music Composition for a miniseries, movie or a special 2009: Eternal Light: A Requiem - Classical BRIT Awards „Composer of the Year“ 2008: Prázdniny mistra Beana (ocenění American Society of Composers, Authors and Publishers za hudbu k filmu) 2007: Cena porotců britské Královské televizní společnosti za vynikající přispění k vzdělávání v oblasti televizní tvorby 2006: Gold Badge Award udělená organizací British Academy of Songwriters, Composers and Authors za vynikající přispění britskému hudebnímu a zábavnímu průmyslu 2005: Howard Goodall's 20th Century Greats (cena britské Královské televizní společnosti za tvorbu v oblasti vzdělávání) 2003: Stahující se mračna (nominace BAFTA za nejlepší původní hudbu k filmu) 2001: Howard Goodall's Big Bangs (Cena Huwa Weldona udělovaná za rok 2000 Britskou akademií filmového a televizního umění BAFTA specializovanému TV programu nebo seriálu)
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku