Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Harry Gregson-Williams

Harry Gregson-Williams
Datum narození: 13.12.1961
Místo narození: Anglie, Velká Británie

Životopis:

Narodil se 13. prosince 1961 ve Velké Británii. Hudební vzdělání se mu dostalo na Guildhallské škole hudby a herectví, což později v 80. letech zužitkoval jako učitel hudby, především klavírní, na škole v Amesbury, kde učil i jeho bratr, také hudebník, Rupert. V tomto období pracoval také jako realitní makléř.

Během svého působení v Londýně se seznámil se skladatelem filmové hudby Stanleym Myersem, pro něhož dirigoval a aranžoval. Tímto získal vazbu na, dnes již také skladatele, Hanse Zimmera a později, když byl pozván do jeho studia Media Ventures, nabídku přijal.

Zde během svého působení složil hudbu k filmům jako NEPŘÍTEL STÁTU nebo ARMAGEDON. Největší výzvou však pro Harryho byl soundtrack k filmu KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ režiséra Ridleyho Scotta, kde bylo potřeba skloubit hudbu evropskou s arabskou, za nějž také získal ocenění Satellite Award.

Mezi známější filmy, k nimž Harry Gregson-Williams složil hudbu, je tetralogie SHREK či filmová série LETOPISY NARNIE. Dnes má již vlastní studio zvané Wavecrest Music, jehož členy jsou například David Buckley nebo Lisbeth Scott.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku