Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Gustavo Santaolalla

Gustavo Santaolalla
Datum narození: 19.08.1951
Místo narození: El Palomar, Buenos Aires, Argentina

Životopis:

Gustavo Santaolalla Alfredo se narodil 19. srpna 1951 v El Palomaru, v argentinském Buenos Aires. Dvojnásobný vítěz Oskara (BÁBEL, ZKROCENÁ HORA) je známý skladatel, hudebník a hudební producent.

Santaolalla často kombinuje prvky rocku, soulu, afrických rytmů a americké populární hudby. V 70. letech vedl skupinu Arco Iris, což byla jedna ze zakládajících kapel tzv. "Argentina rock nacional". Dnes je jedním z nejvíce renomovaných hudebníků a producentů latinskoamerické scény.

Jeho profesionální hudební kariéra začala v roce 1967. Bylo mu šestnáct a založil Rainbow, kapelu, která míchala argentinský rock s tradičními prvky Latinské Ameriky. V devadesátých letech se Santaolalla stává jedním z nejdůležitějších producentů boomu latinskoamerické hudby té doby. Produkuje skupiny a interprety jako jsou Los Prisioneros, Café Tacuba, Divididos, Molotov, Julieta Venegas, Juanes, Jorge Drexler, Bersuit Vergarabat, Fobia, Árbol, Caifanes, Maldita Vecindad, Calle 13.

V pozdnějších devadesátých letech produkoval známé soundtracky jako např. AMORES PERRO, 21 GRAMŮ, MOTOCYKLOVÉ DENÍKY. Další z jeho prací byla instrumentální část soudtracku k filmu ZKROCENÁ HORA, za níž získal Oskara. Píseň "A Love That Will Never Grow Old" získala Zlatý glóbus. Také vyhrál cenu BAFTA za MOTOCYKLOVÉ DENÍKY a za BÁBEL. Mezi další ocenění patří "Premio Guadalajara" (Mezinárodní filmový festival Guadalajara) za jeho přispění k mezinárodní kinematografii. V současné době žije v Kalifornii.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku