Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Guido De Angelis

Guido De Angelis
Datum narození: 22.12.1944
Místo narození: Rocca di Papa, Itálie

Životopis:

Guido De Angelis, starší z bratrské dvojice De Angelis se narodil v městečku Rocca di Papa nedaleko Říma 22.prosince 1944. Jeho bratr Maurizio se narodil o dva roky později (22.2.1947) a společně vytvořili skladatelské duo, které je podepsáno pod velkým množstvím hitů a filmové hudby. Otec obou bratrů se jmenoval Alarico, matka Italina. Mají ještě sestru Emmu, která s nimi například zpívá v I Re Magi (1981).

Guido začínal již v dětství hrou na kytaru, později studoval také hru na flétnu. Svou společnou kariéru začínají v hudební skupině Black Stones, která později ponese název dle jejich křestních jmen G & M. První album vychází roku 1963 pro společnost RCA Italiana. Jejich nejúspěšnější a nejplodnější období byla sedmdesátá a osmdesátá léta minulého století. V té době společně vytvořili ohromné množství hitů a museli začít používat různé pseudonymy, aby hudební italský trh nebyl přesycen tvorbou „stejných autorů“. Známá jsou asi jména The Black Stones, Dream Bags, Donald & Olimpio, Canary Jones, G & M Orchestra, Barqueros, Dandylions a mnohá další.

Nejznámější se stal název Oliver Onion, který si „vypůjčili“ od anglického spisovatele. Pod tímto názvem jsou také nejvíce proslaveni a toto hudební seskupení je naplno v povědomí lidí spojováno s jejich jmény. Až na malé výjimky neustále spolupracují s Cesare De Natale a Susan Duncan Smith.

Co se týká technické a zvukařské stránky jejich nahrávek, spolupráce je historicky spjata se třemi jmény. První z nich, Giuseppe Mastroianni, byl ten, kdo s nimi byl od počátku až do roku 1977. Pak přišel Stefano Zaccaliti, který zemřel při automobilové nehodě. Od roku 1981 spolupracují s Luigi Nottem. Ve spolupráci se nesmí zapomenout na jméno Juan Hidalgo - to je jejich starý kolega, který jim pomohl v úpravách některých jejich písní ve španělštině. V současné době žije Juan na Floridě. Hudbu také skládali pro Gabriellu Ferri či Bonnie Bianco.

Co se týká filmové branže společně mají za sebou již téměř dvě stovky soundtracků k filmům, seriálům či k televizním pořadům. Filmy a hudba bratrů De Angelis k sobě patří zejména díky spojení s filmy dvojice Bud Spencer a Terence Hill. MALÝ UNAVENÝ JOE (1972), JESTLI SE ROZZLOBÍME, BUDEME ZLÍ (1974) a velký hit Dune Buggy, DVA VÝTEČNÍCI (1977), SUDÁ A LICHÁ (1978) a velké množství dalších filmů Spencera a Hilla, ať již společně či sólově. Filmy Spencera a Hilla byly podnětem k natočení klonu těchto filmů s P.L. Smithem a A. Cantaforou. Filmy z roku 1975 nesou název ŠIMON A MATOUŠ a ŠIMON A MATOUŠ JEDOU NA RIVIÉRU. Právě výborná a nenapodobitelná hudba bratrů De Angelis napomohla k tomu, že se jednalo o velmi podařené „napodobeniny“ filmů dvojice Spencer-Hill.

Kromě filmů hraných se hudba De Angelisů objevuje i u velkého množství animované produkce. Jedná se například o hudbu seriálu WILLY FOG. Z televizní produkce připomeňme mini-sérii ORZOWEI.

Samostatnou kapitolou filmové tvorby je určitě hudba k seriálu SANDOKAN (1976) i remake SANDOKAN SE VRACÍ (1996). Ústřední píseň se dokonce držela v předních pozicích hitparád.

Roku 1984 byli nominováni díky skladbě Il mondo di Yor (1983) na Razzie Award. Roku 1973 obdrželi od svazu italských filmových novinářů Stříbrnou stuhu za hudbu k filmu DVA MACHŘI MEZI NEBEM A PEKLEM (1972).

Jelikož veřejně moc nevystupují, velkým překvapením byl jejich koncert roku 2007 na italském festivalu Lucca Comics & Games. Jednalo se o koncert po 25 letech, kde zahráli velké množství svých největších hitů.

Při vzpomínkách na nejúspěšnější období, připomíná Maurizio, že ekonomicky úspěch nebyl tak dramatický. Z hlediska úspěchu a spokojenosti z dobře odvedené práce, pak ano. Zažili i momenty, kdy pracovali tři měsíce na hudbě pro film, který nakonec nikdy nebyl natočen. I v době největších úspěchů zůstali nohama pevně na zemi, což je prý zásluha zejména úspěšného producenta Guida. Guido je povahově „dynamit“ a nekonečný zdroj důvěryhodných a dosažitelných projektů. Maurizio je z hlediska charakteru spíš náladový, ale díky tomu „tlačí“ na vše co dělá.

Kromě skládání hudby má Guido také na svém kontě i scénáře. Jednalo se o DANCE ACADEMY (1988) a SOTTO IL CICLO DELL AFRICA (1998). Guidova manželka se jmenuje Rita a mají dva potomky jmény Marco a Nicola.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku