Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Graeme Revell

Graeme Revell
Datum narození: 23.10.1955
Místo narození: Auckland, Nový Zéland

Životopis:

Hudební skladatel Greame Revell se narodil 23. října 1955 na Novém Zélandu. Navštěvoval gymnázium v Aucklandu a potom vystudoval University of Auckland s tituly v ekonomii a politických vědách. Pracoval jako regionální plánovač v Austrálii a Indonésii a jako sanitář v australské psychiatrické léčebně.

Zároveň je školeným hráčem na lesní roh a klasický klavír a od mládí se zajímal o tradiční etnickou hudbu své domoviny a zabýval se nahráváním zvuků hmyzu a průmyslových strojů. Jeho experimenty s těmito nahrávkami vyústily ke vzniku kapely SPK, hrající industriální rock. Revell zde měl na starosti klávesové nástroje a bicí. Skladba In Flagrante Delicto dala základ soundtracku k australskému thrilleru ÚPLNÉ BEZVĚTŘÍ (1989), kterým Revell debutoval coby skladatel filmové hudby. Za své dílo získal Australian Film Industry Award.

Po tomto úspěchu se odstěhoval do Londýna, kde se začal živit jako nezávislý hudebník. Od té doby složil hudbu k více než osmi desítkám filmů a spolupracoval mimo jiné s takovými osobnostmi jako John Woo, Michael Mann, Philip Noyce nebo Robert Rodriguez. Mezi jeho nejznámější díla patří VRÁNA (1994), RVÁČÚV DENÍK (1995), VYJEDNAVAČ (1998), ČERNOČERNÁ TMA (2000), DAREDEVIL (2003), RIDDICK: KRONIKA TEMNA (2004), SIN CITY (2005) nebo STREET KINGS (2008). Kromě filmové hudby skládá i pro televizi a je autorem soundtracku k počítačové hře Call of Duty 2.

Za hudbu k filmu ČÍNSKÝ HLAVOLAM (1997) získal cenu Zlatá Osella na filmovém festivalu v Benátkách. Revell je několikanásobným vítězem BMI Film Music Award a za hudbu k seriálu KRIMINÁLKA MIAMI získal v letech 2003 a 2004 BMI TV Music Award. Revell velmi rád spolupracuje i na albech jiných umělců. Po úspěchu soundtracku k filmu RUDÁ PLANETA (2000), na který natočila hlasové party francouzská zpěvačka Emma Shapplin, spolupracoval s touto umělkyní na jejím albu Etterna produkcí všech písní. V roce 2005 obdržel cenu Richarda Kirka za vynikající úspěchy v kariéře.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku