Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
George Fenton

George Fenton
Datum narození: 19.10.1950
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie

Životopis:

George Fenton, vlastním jménem Gerorge Richard Ian Howe, je britský filmový, televizní, divadelní a muzikálový skladatel. Narodil se 19. října 1950 v Londýně. Od roku 1963 navštěvoval St Edward's School v Oxfordu. Vliv na jeho ranou tvorbu připisuje právě učiteli hudby na této škole. 

Zpočátku Fenton pracoval jako herec. Byl obsazen do několika menších rolí například ve filmu PRIVATE ROAD, v mýdlové opeře EMMERDALE FARM nebo v televizním filmu A DAY OUT. Od roku 1970 pracoval pravidelně v televizi, kde se stal oblíbeným skladatelem pro mnoho televizních inscenací. Jmenujme například PERLA V KORUNĚ, THE MONOCLED MUTINEER  nebo BERGERAC. Za hudbu v tomto seriálu vyhrál svoji první cenu BAFTA.

Jak bylo řečeno George je také divadelní skladatel. V roce 1974 dostal svoji první velkou zakázku, jako skladatel pro hru Večer tříkrálový od Royal Shakespeare Company. To vedlo k další práci v britském divadle. George Fenton se nejvíce proslavil jako skladatel filmové hudby.  Napsal hudbu pro více než sedmdesát filmů a spolupracoval s některými z největších filmových tvůrců druhé poloviny 20. století. Jeho pozvolný přechod z televize do filmové hudby začal v roce 1982, kdy složil hudbu pro životopisný film Richarda Attenborougha – GÁNDHÍ, pro kterou byl nominován on a jeho spolupracovník Ravi Shankar na Oscara. Spolupráce Attenborough – Fenton pokračovala dále ve filmech KRAJINA STÍNŮ, LÁSKA A VÁLKA nebo INDIÁN.

George Fenton byl pětkrát nominovaný na Oscara, ani jednou ho však nevyhrál. Nespočetněkrát byl nominován na ceny BAFTA a EMMY. Cenu BAFTA získal třikrát, EMMY dvakrát. Z jeho nejznámějších filmů můžeme uvést: NA HROMNICE O DEN VÍCE, NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI, LÁSKA PŘES INTERNET nebo HITCH: LÉK PRO MODERNÍHO MUŽE.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku