Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Eric Serra

Eric Serra
Datum narození: 09.09.1959
Místo narození: Paříž, Francie

Životopis:

Skladatel, textař, zpěvák, hudební ředitel Éric Serra se narodil 9. září 1959 v Paříži. Otec Claude byl známý francouzský skladatel a výrazně svého syna hudebně ovlivnil. Matka zemřela, když mu bylo 7 let. Jako pětiletý začal hrát na kytaru, v 15 letech založil první hudební formaci. Po studiích v roce 1976 zahájil svou profesionální hudební kariéru a brzy se stal jedním z největších baskytaristů ve Francii.

Na začátku 80. let se setkal s režisérem Lucem Bessonem a od té doby je jeho dvorním skladatelem. Prvním jejich společným počinem byl krátkometrážní film L'AVANT DERNIER (1981). Pár spolupracoval na filmech PODZEMKA (1985), kde si Éric zahrál basistu; MAGICKÁ HLUBINA (1988); BRUTÁLNÍ NIKITA (1990), ATLANTIS (1991) nebo LEON (1994). Za hudbu k bondovce ZLATÉ OKO (1995) sklidil divácký úspěch po celém světě a rovněž rozporuplnou kritiku. Svou první kompilaci filmové hudby vydal v roce 1995 s názvem Éric Serra – Soundtracky. V roce 1998 vydal své první rockové album R.X.R.A. v anglické a francouzské verzi. Přispěl také k několika hollywoodským produkcím (ROLLERBALL – 2002, NEPRŮSTŘELNÝ MNICH – 2003). V roce 2008 vytvořil první hudební skladbu k show CRISS ANGEL Believe. Naposledy pracoval opět s Lucem Bessonem na životopisném snímku o barmské disidentce THE LADY (2011).

Éric velmi dobře hraje kromě kytary na bicí nástroje a dlouhá léta hudebně doprovázel přední umělce, např. rockovou hvězdu Jacquese Higelina. Během své bohaté kariéry získal několik nominací na ocenění César za filmovou hudbu a výhru BMI Film Music Award 1996 za hudbu k bondovce Zlaté oko. Mimoto je nositelem nejedné Diamantové, Zlaté i Platinové desky za miliony prodaných hudebních kopií po celém světě. Francouzský ministr kultury jej v roce 1989 pasoval na Rytíře řádu umění a literatury, v roce 2005 povýšil na „Důstojníka“. Pravidelně koncertuje se svou kapelou RXRA a symfonickým orchestrem. Na své tvůrčí cestě životem se komponista setkal s mnohými hudebními velikány (Led Zeppelin, The Rolling Stones, Phil Collins), kteří jej ovlivnili, novému naučili a někteří se stali i osobními přáteli.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku