Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Elia Cmiral

Elia Cmiral
Datum narození: 01.10.1950
Místo narození: Československo

Životopis:

Elia David Cmiral se narodil v v roce 1950 v Československu. Vystudoval Pražskou konzervatoř, konkrétně pak skladbu a kontrabas. Jeho první skladatelskou příležitost mu nabídl jeho otec, divadelní režisér. Jednalo se o divadelní drama Cyrano z Bergeracu.

V 80. letech se vydal na zkušenou do Švédska. V této době složil hudbu pro několik evropských filmů, televizi a tři balety. V roce 1987 se přestěhoval do Spojených států amerických, kde úspěšně absolvoval USC Scoring for Motion Pictures and Television program. USC je znám jako jeden z nejuznávanějších programů zabývající se skládáním hudby pro film, televizi a herní průmysl. Zúčastnily se ho takové osobnosti jako Elmer Bernstein, Jerry Goldmith nebo David Raksin.

Krátce po absolvování programu skládá hudbu k prvnímu americkému snímku. Jednalo se o nezávislý film s Colinem Firtherm – APARTMÁ NULA. Největšího úspěchu se mu dostalo prostřednictvím spolupráce s režisérem Johnem Frankenheimerem v roce 1998 na filmu RONIN. V tomtéž roce vyhrál Movieline Young Hollywood Award za nejlepší soundtrack. Od té doby nemá Cmiral o práci nouzi; skládal pro BOJIŠTĚ ZEMĚ s Johnem Travoltou v hlavní roli, spřátelil se s akční hvězdou Dolphem Lundgrenem. Jeho hudba zaznívá nejčastěji v thrillerech či hororech.

V roce 2010 na chvíli přerušil skládání hudby pro hollywoodské filmy a domluvil na spolupráci s Jurajem Herzem na filmu HABERMMANŮV MLÝN. Z jeho dalších současných počinů můžeme jmenovat ATLAS SHRUGGED: PART I nebo PIRAŇA 3DD. Je také jedním z 25 skladatelů, kteří složili Symphony of Hope, na pomoc obyvatelům Haity po ničivém zemětřesení.

Elia Cmiral v současné době žije v Sherman Oaks v Kalifornii s jeho ženou a dvěma syny.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více

Galerie

Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku