Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Edward Shearmur

Edward Shearmur
Datum narození: 28.02.1966
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie

Životopis:

Hudební skladatel Edward Shearmur se narodil 28. února 1966 v Londýně. V sedmi letech zpíval s chlapeckým sborem ve Westminsterské katedrále. Navštěvoval Eton College, dále prohluboval hudební vzdělání na The Royal College of Music a díky stipendiu pokračoval ve studiu na Pembroke College. Následně rozvíjel svou lásku k hudbě a získal cenné zkušenosti jako asistent u skladatele Michaela Kamena, s nímž spolupracoval na několika filmových hitech a pronikal do filmové branže.

Svůj první samostatný filmový soundtrack napsal pro adaptaci novely spisovatele Iana McEwana BETONOVÁ ZAHRADA (1993). Film získal několik filmových nominací a výher cen v rámci Evropy. Do popředí se Ed dostal hudbou k dramatu KŘÍDLA VÁŠNĚ (1997), přičemž ukázal svou tvůrčí sílu a variabilitu. S úspěchem přišlo několik prestižních nabídek k populárním filmům jako MUTANT 2 (1998), VELMI NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI (1999) – první výhra ceny za originální hudbu na festivalu v Maďarsku, CHARLIEHO ANDÍLCI (2000), SVĚT PODLE PROTA (2001). Nominaci Saturn Award 2005 získal za nejlepší hudbu ke sci-fi snímku SVĚT ZÍTŘKA (2004), výhru Emmy 2006 za originální soundtrack k hororové sérii MISTŘI HRŮZY (2005). Mezi jeho poslední příspěvky patří hudba ke komediím THE BABYMAKERS (2012), DIARY OF A WIMPY KID: DOG DAYS (2012) a k dokumentu o historii i budoucnosti tří špičkových restaurací a lásce k jídlu SPINNING PLATES (2012).

Talentovaný skladatel zaznamenal skóre snad všech stylů a žánrů, čímž se etabloval mezi všestranné umělce, vzhledem k velmi širokému hudebnímu zázemí. Již během vysoké školy studoval severoafrickou hudbu, léta poslouchá všechno od japonské elektroniky, přes klasiku, 60s R & B, až po současné trendy. Při komponování se snaží mít vždy svůj názor, své nápady, dbá na melodiku a směřuje k nalezení harmonického jazyka v souladu s potřebami konkrétní zakázky. Pokud získá plnou důvěru a respekt režiséra k překročení hranic hollywoodských konvencí, plní si zároveň svůj šťastný sen. Kromě práce na filmu měl vždy hlubokou lásku k rock 'n' rollu, spolupracoval jako klávesista a aranžér s řadou špičkových interpretů např. Eric Clapton, Annie Lenox, Bryan Adams, Pink Floyd, Jimmy Page, Robert Plant.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku