Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Dario Marianelli

Dario Marianelli
Datum narození: 21.06.1963
Místo narození: Pisa, Itálie

Životopis:

Dario Marianelli se narodil 21.6.1963 v Pise, v Itálii. Na piáno poprvé zahrál již v šesti letech, kdy také zpíval v chlapeckém sboru. Snažení mu vydrželo osm let. Jeikož v Pise nebyla žádná škola, na které by se dala studovat hudba, Marianelli se rozhodl studovat piano soukromě v Pise a zkoušky skládal jako dálkový student konzervatoře v okolních městech - Florencii, Livorně a Lucce. Během studií také chodil k soukromému učiteli komponování, kde podle svých slov strávil sedm let kontrapunktováním. Po studiích se vydal do Anglie, kde začal navštěvovat postgraduální kurz komponování na Guildhall School of Music and Drama. Školní stipendia mu umožnila aby se podíval do Německa a seznámil se s evropskou filmovou hudbou.

Svou profesionální kariéru začal alternativním divadlem v Londýně. V roce 1994 složil hudbu ke svému prvnímu filmu, AILSE. Od té doby složil hudbu k takovým filmům jako je VÁLEČNÍK, PÝCHA A PŘEDSUDEK, V JAKO VENDETA, VŠICHNI JSOU V POHODĚ a k nejnovějšímu zpracování klasického románu JANA EYEROVÁ. Vyhrál Oscara za film POKÁNÍ, za PÝCHU A PŘEDSUDEK byl nominován.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku