Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Daft Punk

Daft Punk

Životopis:

Pařížské hudební duo, které tvoří Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo, bylo založeno v roce 1993 v Paříži. 

První pokus o kapelu v roce 1992 překvapivě nedopadl tak špatně, jako se to stává mnohým. Ještě spolu s pozdějším členem kapely Phoenix vydali se svým indie projektem Darlin' jednu z jejich nahrávek na výběrovém EP, ale i přes nabídky koncertovat se oběma členům pozdějšího uskupení nezdála jejich hudba být tím pravým a tak se Darlin' po několika měsících rozpadli a Thomas a Guy se pustili do projektu Daft Punk.

Po dvou letech experimentování, nahrála kapela singlovou skladbu Da Funk, která se stává komerčně úspěšnou a kapela se dostává do širšího povědomí lidí. Následně v roce 1996 podepisují smlouvu s Virgin records a konečně v roce 1997 vychází jejich první studiové album Homework, které je dodnes považováno za jedno z nejvlivnějších alb poslední dekády dvacátého století. K tomuto albu byla vydána videa režírována režiséry jako jsou Spike Jonze, Michel GondryRoman Coppola a Seb Janiak. Jakási kolekce těchto videí byla vydána v roce 1999 pod názvem D.A.F.T. 

Další album s názvem Discovery vzniklo v roce 2001, díky kterému se prosazují nejen na britské scéně (2. místo v britské hitparádě), ale i za oceánem ve Spojených státech. O dva roky později pak přichází režisér Kazuhisa Takenouči s filmem Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem, který je celý natočen podle hudby Daft Punk z posledního vydaného alba.

Třetí album Human After All, vydané 2005, nebylo zdaleka tak úspěšné, jako první dvě alba, ale i přes tento fakt byli nominováni na cenu Grammy.Zatím posledním albem kapely je Random Access Memories z roku 2013, které bylo kritikou přijato velmi vlídně. Mezi těmito dvěma alby se duo zasloužilo o soundtrack k filmu TRON: Legacy a krátkometrážnímu Tron: The Next Day.

Přes veškerou jejich slávu je jen velmi málo fotografií s pravými obličeji členů kapely, protože je jejich image stylizována do podoby robotů, údajně hlavně z důvodu plachosti obou mužů. Tato stylizace je velmi sofistikovaná a Daft Punk takto ladí i svá vystoupení a tato netradiční image jim přidává na zajímavosti a zapamatovatelnosti.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku