Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Bill Conti

Bill Conti
Datum narození: 13.04.1942
Místo narození: Providence, Rhode Island, USA

Životopis:

Skladatel a dirigent Bill Conti se narodil 13. dubna 1942 na Rhode Islandu, USA. V žilách mu koluje krev italských předků. S hudbou se poprvé seznámil v sedmi letech, kdy se začal učit hrát na piano pod taktovkou svého slavného otce. V 60. letech se jako teenager s rodinou přestěhoval do Miami na Floridě. Zde v 15 letech založil skupinu, se kterou začal hrát na tanečních zábavách středních škol v Miami. Byl členem středoškolské hudební skupiny a symfonického orchestru a vyhrál cenu Silver Knight od Miami Heraldu za velký přínos na poli hudby. Získal stipendium na Louisiana State University (LSU), kde se specializoval na kompozici a hraní jazzu na piano. Během studií si v místních nočních zábavních podnicích přivydělával. V té době poznal svou budoucí ženu Shelby, která byla členkou baletního sboru a sólistkou v moderní taneční skupině. Po ukončení LSU byl přijat na Juilliard School of Music v New Yorku.

V roce 1969 složil svou první filmovou hudbu pro film Candidate for a Killing. V roce 1969 debutoval se svou hudbou v britském filmu Juliette De Sade od režiséra Warrena Kiefera, ale film se nestal mezinárodně známým až do poloviny 70. let. V roce 1971 se na Filmovém festivalu v Benátkách setkal s režisérem Paulem Mazurskym. Toto setkání mělo velký význam pro jeho další tvorbu. Roku 1973 se stává hudebním ředitelem pro Mazurského film ZAMILOVANÝ ADVOKÁT (1973), díky jemuž se dostal do povědomí ostatních. Po návratu do USA napsal hudbu pro další Mazurského film HARRY A TONTO (1974). Dále skládá snad svou nejlepší hudbu pro trhák ROCKY (1976), kde se nejvíce proslavil písní Gonna Fly Now a pro bondovku JEN PRO TVÉ OČI (1981) s písní All Time High; oba tyto songy mu vynesly celosvětovou slávu. Během 70. a 80 let složil většinu své filmové hudby, z nichž nejznámější jsou série o Rockym a Karate Kidovi. Roku 1984 získal Oscara za nejlepší filmovou hudbu k filmu SPRÁVNÁ POSÁDKA (1983).

Conti však neskládal hudbu pouze pro filmy. Polovina jeho tvorby se skládá z práce pro televizní filmy a seriály pro ABC a CBS. Počátek jeho tvorby pro TV bylo úvodní téma z TV seriálu EXECUTIVE SUITE (1976). Roku 1981 skládá téma k seriálu DYNASTIE a roku 1985 skládá hudbu k TV minisérii SEVER A JIH. Komponoval některá z těch nejrozeznatelnějších témat pro televizní vysílání, mj. "Good Morning America", "Nightline", "ABC Sports". Také tvořil hudbu pro četné televizní reklamy propagující výrobky firem "Honda", "Pizza Hut", "Sprite" a "Coca Cola". Během období 1983-84 udělal Bill Conti trvalý hudební rekord, když skládal témata pro pět televizních seriálů hrajících souběžně. Vytvořil svůj vlastní rekord, když v letech 1986-87 toto číslo zvýšil na devět. Contiho přínos pro televizi byl obrovský, zahrnuje celkem deset nominací na cenu Emmy za jeho celou kariéru, z toho třikrát vyhrál. Řídil Juilliard Symphony Orchestra během běhu maratónu živě z Lincolnova centra - poprvé v televizním sportovním přenosu. V roce 1991 se stal také hlavním dirigentem Nashvillského symfonického orchestru. V roce 1995 obdržel od American Society of Composers, Authors and Publishers (ASCAP) cenu Golden Soundtrack za celoživotní přínos ve filmu a televizi.

V poslední době skládá hudbu spíše k televizním filmům, a třebaže doba jeho největší slávy je pryč, určitě nám má stále co nabídnout. Často diriguje na slavnostním ceremoniálu vyhlašování cen American Awards. 10. Listopadu 1989 získal hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. V roce 2008 byl v divadle na LSU slavnostně uveden do Hudební síně slávy Louisiana.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku