Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Atli Örvarsson

Atli Örvarsson
Datum narození: 07.07.1970
Místo narození: Akureyri, Island

Životopis:

Původem Islandský skladatel, celým jménem Örvarr Atli Örvarsson, se narodil 7. července 1970. Jeho hudební začátky se vážou k jeho rodnému městu Akureyri kde byl platným členem místní hudební scény. Díky Pete Carpenterovu stipendiu se dostal do Los Angeles, kde nějakou dobu pracoval pod slavným producentem Mikem Postem, který za svoji práci na televizních projektech získal hned několik cen Grammy a Emmy. Pro Örvassona to byla důležitá zkušenost, kterou využil při dalším kariérním postupu. V roce 2006 si jej vybral Hans Zimmer do své produkční společnosti Remote Control Productions. Zde se podílel na mnoha soundtracích, jmenovitě Simpsonovi ve filmu, Andělé a Démoni nebo třeba Piráti z Karibiku.

Od roku 2008 také samostatně vytvořil několik oceňovaných soundtracků k předním snímkům. K snímkům ke kterým vytvořil svoji hudbu patří ÚHEL POHLEDU, BABYLON A.D., ČTVRTÝ DRUH, HON NA ČARODĚJNICE nebo třeba OREL DEVÁTÉ LEGIE. Za svoji práci byl nominován na dvě prestižní ocenění v oblasti filmové hudby. V roce 2008 jej International Film Music Critics Association nominovala na ocenění Objev roku. Rok poté byl nominován World Soundtrack Academy na podobné ocenění za svojí práci na soundtracku ke snímku BABYLON A.D.

Své práci je ochoten obětovat velké množství času, neboť jeho zálibou je hledat ve svojí práci neustále nové výzvy. Kvůli své práci na snímku OREL DEVÁTÉ LEGIE odcestoval do Skotska, kde s místními hudebníky zachovávajícími Keltské tradice a zaznamenával tradiční skladby a hudební kompozice. Tyto data následně využil při fúzi s moderní tradicí filmových hudebních doprovodů k vytvoření výsledného soundtracku.

Právě práce na tomto soundtracku jej podnítila k vytvoření nového hudebního projektu Torrek, který je spojením tradiční Islandské a Irské hudby.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku