Statistika návštěvnosti kin: 10.02 - 16.02   :   Silnice - 16.02.2020 premiéra - 0 návštěvnost kin - 0 Kč tržby   |   Tik-Tak - 16.02.2020 premiéra - 0 návštěvnost kin - 0 Kč tržby   |  
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Alexandre Desplat

Alexandre Desplat
Datum narození: 23.08.1961
Místo narození: Paříž, Francie

Životopis:

Filmový hudební skladatel Alexandre Michel Gérard Desplat se narodil 23. srpna 1961 v nejromantičtějším městě na světě - v Paříži. Jeho otec je Francouz, zatímco jeho matka pochází z Řecka a k jejich setkání došlo na jedné kalifornské univerzitě. Po svatbě se novomanželé přestěhovali do Francie, kde se narodil malý Alexandre.

Alexandre se od pěti let začal věnovat hře na piano. Vedle toho je také velmi zběhlý flétnista a trumpetista. Své hudební vzdělání získal na školách ve Francii a v USA a dále byl ovlivněn jihoamerickými a africkými učitely a umělci. Za svou dosavadní kariéru složil hudbu k více jak sto snímkům. Dále pak stvořil i několik individuálních písní pro různé filmy a dokonce se podílel i na divadelní hudbě.

V této době (2011) má Alexandre Desplat na kontě čtyři nominace na Cenu akademie - za snímky KRÁLOVNA (2006), PODIVUHODNÝ PŘÍPAD BENJAMINA BUTTONA (2008), FANTASTICKÝ PAN LIŠÁK (2009) a KRÁLOVA ŘEČ (2010). Vedle toho obdržel pět nominací na Zlatý glóbus, z nichž jednu proměnil - za BAREVNÝ ZÁVOJ (2006). Na nejvýznamější evropskou filmovou cenu BAFTA byl Desplat nominovaný pětkrát a tento rok proměnil jednu nominaci ve vítěznou, a to za kritiky a diváky oslavovaný snímek KRÁLOVA ŘEČ (2010). Ve své rodné Francii byl šestkrát aspirantem na Césara a ve dvou případech si i cenu odnesl - za filmy TLUKOT MÉHO SRDCE SE ZASTAVIL (2005) a MUŽ VE STÍNU (2010).

Alexandre Desplat je bezpochyby jedním z nejlepších a nejúspěšnějších skladatelů své generace, který má před sebou ještě velkou řadu úspěchů. V loňském roce a letos skládal hudbu k závěrečným dvěma částem celosvětově úspěšné čarodějnické série HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI (2010 a 2011). Momentálně se věnuje práci na filmech jako STROM ŽIVOTA s Bradem Pittem v hlavní roli nebo na druhém dílu francouzského akční thrilleru LARGO WINCH.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku