Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace GDPR pro lajdáky
Zavřít
Proč se registrovat na
SledujuFilmy.cz?


Zaregistrujte se a získejte následující výhody:


Registrace zdarma
Registrace je zcela zdarma.
Přidávání do oblíbených
Vaše oblíbené filmy si budete moci uloži do oblíbených.

Účast v soutěžích
Získáte možnost účastnit se soutěží o zajímavé ceny.
Filmy na přání
Budete si moc zažádat o přidání Vašeho oblíbeného filmu.
Akira Jamaoka

Akira Jamaoka
Datum narození: 06.02.1968
Místo narození: Tokio, Japonsko

Životopis:

Akira Yamaoka se narodil 6. února 1968 v městě Niigata. Během svého studia na škole hrál v punkrockové skupině a začal sám skládat hudbu. Protože se však chtěl živit jako designér, vystudoval obor produktový a interiérový design na Tokyo Art College. Po jeho dokončení ale začal pracovat jako skladatel pro videohry v Nintendu. Otamtud však v roce 1993 přestupil do Konami, kde se poprvé podílel na vytvoření hudby pro Sparkster: Rocket Knight Adventures 2 a jeho další pokračování. V následujícíh letech se podepsal například pod soundtrackem bojovky Kensei: Sacred Fist, nebo dvou dílů fotbalového International Superstar Soccer Pro.

Zlom v jeho kariéře však přišel v roce 1998, kdy se přihlásil na tvorbu hudby pro survival horor Silent Hill. Připadalo mu totiž, že je jako jediný schopný vytvořit vhodnou hudbu pro tento žánr. Aby se odlišil od ostatních hororů a zdůraznil chladnou a temnou atmosféru hry, vybral si industriální hudbu. Když jeho výsledek uslyšeli další vývojáři, mysleli si prý že jde o chybu v software, ve hře jej však nechali. Silent Hill se po vydání setkal s pochvalnými recenzemi, přičemž právě soundtrack byl jednou z nejocenovanějších složek hry. Stejně se proto podílel také na ostatních dílech série, jež všechny sklidily podobný úspěch a dobře se prodávaly i alba se soundtracky. V roce 2006 se do kin dostalo filmové zpracování SILENT HILL, jenž využilo jeho starší skladby složené pro hry.

Ve stejném roce také vydal své první album nazvané iFuturelist. K filmové tvorbě se následně vrátil ještě krátkometrážními snímky VOCES (2007), LA PORTE (2009) a FOR SOME FOOD (2010) i nadále však zůstal především u her. Na své nejznámější sérii se naposledy podepsal v roce 2009 v Silent Hill: Shattered Memories, remaku prvního dílu série. Po jeho dokončení oznámil že podal výpověd v Konami a následně nastoupil do herní společnosti Grasshopper Manufacture, vedené Goichim Sudou. V té se poprvé představil jako hlavní skladatel pro survival horor Shadows of the Damned.

Kromě skládání se podílel jako producent na několika dílech Silent Hillu, včetně filmového zpracování a také zremixoval hudbu pro filmovou sérii EVANGELION. V současné době pracuje na dalších hrách svého nového zaměstnavatele a kromě toho se chce začít více věnovat také své vlastní tvorbě.
Zdroj: ČSFD.cz Zobrazit více
Partnerské odkazy


Informace o zpracování osobních údajů společnost WBM Europe LTD. jako správce osobních údajů zveřejňuje prostřednictvím aplikace Databáze informací o ochraně osobních údajů, dostupné na http://oou.cloud/katalog/, kde je možné informace o zpracování osobních údajů vyhledat podle názvu správce a jednotlivých účelů zpracování.

Najdete nás na facebooku